2022. gada 7. jūnijā

Dailes teātrī

ĻUSJA. ATZĪŠANĀS MĪLESTĪBĀ

Jevgēnija Vahtangova teātris

 

Inscenējuma autore – Alla Zohina. Izrādes režisors – Aleksandrs Ņesterovs.
Mākslinieks – Maksims Obrezkovs.
Muzikālais vadītājs – Nikolajs Čermošencevs.
Horeogrāfs – Pāvels Ivļevs.
Gaismu mākslinieks – Ruslans Majorovs.
Titullomā – Krievijas Nopelniem bagātā skatuves māksliniece Nonna Grišajeva.
Izrādē piedalās: aktieri Mihails Vasjkovs, Aleksejs Petrovs, Vasīlijs Cigancovs, Pāvels Teheda-Kardenass, Jevgēnijs Kravčenko u.c.,
orķestra mūziķi un ansambļa “KvinČ” solisti.

Izrādes ilgums – 1 stunda 30 min. (bez starpbrīža).

 


Ludmila Gurčenko bija lielos draugos ar režisoru Rimu Tuminu un Jevgēnija Vahtangova teātri. Izcilā aktrise bieži apmeklēja tā izrādes, bet 2010. gadā piedalījās teātra 89. sezonas svinīgajā noslēgumā Arbata ielā.
Iestudējuma ideja ir dzimusi dzīvokļa koncertos, kas notika Ludmilas Gurčenko muzejdarbnīcā Trehprudnija šķērsielā. Izrādes vēstījums pausts pirmās personas formā. Un tajā, protams, nekādi neiztikt bez mūzikas un dejām. 


Aleksandrs Ņesterovs, režisors:
“Ludmila Gurčenko – dižā, spožā, noslēpumainā un neizdibināmā. Ļusja! Tā viņu sauc viņas tuvākie draugi un vienkārši pielūdzēji. Padomju kinoekrānu spožākā zvaigzne. Cilvēks ar sarežģītu, taču ārkārtīgi interesantu likteni. Smagu un neordināru – kā pašas Ludmilas Markovnas raksturs.
Šī ir mūsu atzīšanās mīlestībā aktrisei, kuras lomas un dziesmas uz mūžiem ir mūsu sirdīs. Oriģinālu mūziku un slavenus šlāgerus orķestra dzīvajā izpildījumā, prasmīgu horeogrāfiju un patiesus aktrises dzīves notikumus – to visu publikai piedāvā mūsu izrāde “Ļusja”.
Skatuves burvība un svētki, humors, mūzika un smeldzīgas skumjas. Tāda viņa bija – mūsu mīļotā Aktrise!”


Izrāde “Ļusja. Atzīšanās mīlestībā” vēsta par unikālu aktrisi, un tai pamatā likta Ludmilas Gurčenko tiešā runa: viss teksts – kā līksmais un ironiskais, tā skumjais un traģiskais – ir apkopots no viņas grāmatu “Mana pieaugusī bērnība”, “Aplausi”, “Ļusja, stop!” fragmentiem.


Nonna Grišajeva:
“Kopš agras bērnības Ludmila Gurčenko man vienmēr bija kā dzīves orientieris, kā bāka. Man šķita - ja reiz kļūt par aktrisi, tad tikai tādu, kāda ir Viņa, kas var visu…   Ščukina skolā stājoties, biju cieši apskāvusi viņas grāmatu “Aplausi”...”