Marina Monso

 

Marina Monso (1994) dzimusi Valensijā un studējusi klavierspēli, flautas spēli un vokālo māklsu Valensijas Konservatorijā. Papildinājusi prasmes neskaitāmās meistarklasēs pie slaveniem vokālās mākslas meistariem - Mariellas Devijas, Renātas Skoto, Danielas Desī, Huana Djego Floresa un Raula Himenesa. Kopš 2014. gada  regulāri skolojusies pie soprāna Isabelas Rejas. Viņas repertuārā ir Bellīni, Doniceti, Mocarta, Rosīni un Verdi operu partijas.

2015. gadā Marina Monso piedalījās galā koncertā Madrides Karaliskajā teātrī, kur uzstājās uz vienas skatuves ar Huanu Ponsu, Gregoriju Kundi, Karlosu Alvaresu un Isabelu Reju. 

2016. gadā viņa debitēja Bilbao Operā ar Aminas lomu Vinčenco Bellīni opera “La Sonnambula”. Tajā pašā gadā pievienojās Pezaro Rosīni akadēmijai maestro Alberto Dzedas vadībā, kur debitēja Džakomo Rosīni “Ceļojumā uz Reimsu” grāfienes de Foļviļas lomā, un kopš tā laika dažādos koncertos dziedājusi kopā ar tenoru Huanu Djego Floresu.

Viņas neseno lomu sarakstā ir debija Teatro de la Zarzuela K.F.Glika operā “Ķīniete”, “Ceļojums uz Reimsu” (Grāfiene de Foļviļa) Veronas Teatro Filarmónico,  Sofija Ž. Masnē “Verterā” Laspalmā, Oskars Dž. Verdi “Masku ballē” Lakorunjā, Inese G. Doniceti “Favorītē” Madrides Karaliskajā teātrī un atkārtota uzstāšanās Rosīni opera festivālā ar Fulvijas lomu Dž. Rosīni operā “Parbaudes akmens” (“La pietra del paragone”). Viņa dziedājusi arī Džildas partiju Dž. Verdi “Rigoleto” Neapolē un Norīnu G. Doniceti “Dona Paskvāles” iestudējumā Florencē.

Marinas Monso tuvākās nākotnes plānos ir “Ceļojums uz Reimsu”, ko iestudē Berlīnes Vācu opera, Luidži Kerubīni “Mēdeja” un Amadeo Vivesa “Donja Fransiskita” Madridē.