Elīna Garanča

 

Mecosoprāns ELĪNA GARANČA ir dzimusi muzikālā ģimenē Rīgā. Savu profesionālo karjeru dziedātāja uzsāka kā štata soliste Dienvidtīringenes operā Mainingenā. Vēlāk bijusi soliste Frankfurtes operā un Vīnes Valsts operā, kur interpretējusi daudzas vadošās lomas. Kopš tā laika dziedātāja sevi pierādījusi kā viena no spožākajām zvaigznēm pasaules opermūzikas debesīs, uzstājoties ar vadošajiem orķestriem pasaules nozīmīgākajos opernamos.


Starp Elīnas Garančas pēdējā laika spilgtākajiem radošajiem brīžiem var minēt Dalilas lomu operas Samsons un Dalila jauniestudējumā Berlīnes Valsts operā ar diriģentu Danielu Barenboimu, dziedātājas atgriešanos Metropoles operā Margarētas lomā operā Fausta pazudināšana, kā arī ilgi gaidīto debiju Kundri lomā Vāgnera Parsifāla jauniestudējumā Vīnes Valsts operā ar Filipu Džordanu pie diriģenta pults 2021. gada aprīlī. 2021./2022. gada sezonā Elīna Garanča debitēja Buijonas princeses lomā F. Čilea operā Adriana Lekuvrēra Vīnes Valsts operā. 2022. gadā ieplānotas uzstāšanās dažādos festivālos un galā koncertos Eiropā, Amerikā un Austrumāzijā.


Dziedātāja regulāri uzstājas Metropoles operā, Vīnes Valsts operā, Karaliskajā Koventgārdena operā, Zalcburgas festivālā, Bādenbādenes operā, Bavārijas Valsts operā Minhenē, Vācu operā Berlīnē, Kārnegija zālē Ņujorkā un Vigmora zālē Londonā un turpina piedalīties dažādos koncertos, festivālos un solokoncertos visā pasaulē. Kopš 2005. gada Elīna Garanča kļuva par ierakstu kompānijas Deutsche Grammaphon (DG) ekskluzīvo mākslinieci.


Elīna Garanča saņēmusi daudzus nacionālus un starptautiskus apbalvojumus. Īpaši lolots ir Vīnes Valsts operas Kammersängerin tituls, kas piešķirts par ieguldījumu šajā opernamā – kopš debijas 2003. gadā tur nodziedātas 18 lomas vairāk nekā 160 izrādēs.

http://elinagaranca.com/