Džonatans Tetelmans

 

Džonatans Tetelmans (1988), kura balsi “Opera Aktuell” raksturo kā “vokāli spēcīgu, silti starojošu un unikālu tenoru”, dzimis Kastro pilsētā Čīlē, bet uzaudzis ASV Ņūdžersijas štatā. Ieguvis izglītību Ņujorkā, Manhetenas mūzikas skolā un Menesa mūzikas koledžas Jaunajā mūzikas skolā.


Džonatanam Tetelmanam piemīt ne tikai brīnišķīgas, labi izkoptas vokālās dotības, bet arī harizmātiska āriene un skatuves šarms - “The New York Times” šo operdziedātāju nosaucis par  “totālu zvaigzni”. Ierakstu kompānija “Deutsche Grammophon” šosezon noslēgusi ar Tetelmanu ekskluzīvu  līgumu, un viņš sācis studijas darbu pie sava debijas albuma – operu ārijām un duetiem. Šajā sezonā viņš debitējis ar trijām lielām lomām – dzied titullomā Dž. Verdi operā “Stifelio” Strasbūras Opéra national du Rhin, Džakopo Foskari lomā Dž. Verdi operā “Divi Foskari” Florences Teatro del Maggio Musicale, kur viņa skatuves biedrs ir  Plasido Domingo, un ir Loriss Ipanovs Umberto Džordano „Fedorā“ Frankfurtes Operā. 


Jaudīgā tenorbaritona aktuālo lomu sarakstā ir arī Mario Kavaradosi partija Dž. Pučīni “Toskā” Teātrī pie Vīnes un Hercogs Dž. Verdi “Rigoleto” Frankfurtes Operas  iestudējumā. Šovasar viņš uzstāsies Austrijas un Latvijas koncerttūrē kopā ar mūsu izcilo mecosoprānu Elīnu Garanču un Grankanārijas Filharmonijas orķestri maestro Karela Marka Šišona vadībā. Iepriekšējā sezonā Džonatans Tetelmans dziedājis Pinkertona partiju Dž. Pučīni “Madama Butterfly”, Paolo lomā debitējis Berlīnes Vācu operā Rikardo Dzadanai operā “Frančeska da Rimini”, Turīnas Teatro Regio atgriezies ar Kanio lomu R. Leonkavallo “Pajaci” un uzstājies Hosē lomā līdzās Elīnas Garančas Karmenai Ž. Bizē operas koncertiestudējumā.