2021.gada 11. janvārī

Rīgas Krievu teātrī

MŪSU KLASE

Jevgēnija Vahtangova teātris

Jevgēņija Vahtangova teātris, Maskava

Tadeušs Slobodzjaneks
MŪSU KLASE

Vēsture 14 stundās

Režisore: Natālija Kovaļova
Mākslinieks: Aleksandrs Borovskis
Komponiste: Klaudija Tarabrina
Horeogrāfe: Irina Fiļipova

Aktieri: Poļina Kuzminska, Ksenija Kubasova, Darja Ščerbakova, Eldars Tramovs, Jurijs Poļaks, Vladimirs Šuļjevs, Vladimirs Logvinovs, Aleksejs Gimmelreihs, Pāvels Popovs, Deniss Samoilovs, Maksims Sevrinovskis

Izrādes ilgums: 3 stundas ar vienu starpbrīdi

18+

Izrāde ir iekļauta 2018. gada balvas "Zelta Maska" iestudējumu long-list.
Laikraksta «MK» balva nominācijā «Labākais aktieru ansamblis» (2017.gadā).

Pirmais zvans… Pirmā skolas diena… Puikas un meitenes, dzīvīguma, prieka un cerību pilni, stāsta par sevi, par vecākiem, par saviem sapņiem. Tā sākas viņu kopīgā biogrāfija. Tā sākas izrāde «Mūsu klase». Izrādes laikā mēs kopā ar šiem desmit bērniem izdzīvosim desmit dzīves. Viņi draudzēsies, priecāsies, strīdēsies, salīgs mieru un kausies. Viņi glābs un nodos cits citu, mīlēs, kļūs greizsirdīgi un neieredzēs. Un nespēs tikai vienu – pārraut to neredzamo pavedienu, ar kuru sasaistītas viņu dzīves.
2008. gadā poļu dramaturgs Tadeušs Slobodzjaneks sarakstīja satriecošu lugu, kuras darbība aptver vairākas desmitgades – no 20. gadsimta 20. gadu beigām līdz mūsdienām. Tās desmit varoņiem, poļu un ebreju bērniem no vienas klases, ir reāli prototipi – dzimuši Jedvabnes pilsētiņā, kas ir vien 500 km atstatumā no Rīgas, un notikumi, ko redzēsim uz skatuves, nav autora izdomāti. Tas jūtams ar sirdi: sirds atsaucas svešajai sāpei kā savai. Jauno vahtangoviešu radītajā apbrīnojamajā izrādē neīsts nav ne mirklis. Aktieru pusē ir kā vēsturiskā, tā mākslas patiesība.

Sakarā ar valsts ārkārtējās situācijas termiņa pagarināšanu tie pasākumi, ko skar aizliegums, tiek pārcelti uz citu norises laiku un iegādātās biļetes būs derīgas.

Ja pasākums tiek pārcelts, tad uz pasākumiem iepriekš iegādātās biļetes būs derīgas un pasākumu rīkotājiem nauda par biļetēm nav jāatmaksā, ja vien rīkotājs nelemj savādāk, atbilstoši pēc Patērētāju un tiesību aizsardzības centra 13.03.2020.
publicētā ziņojuma http://www.ptac.gov.lv/lv/news/informacija-par-parceltajiem-pasakumiem

Jau iepriekš pateicamies Jums par sapratni šajā globālajā nestandarta situācijā!