9.jūlijā
Dzintaru koncertzālē

Maskavas operetes teātra galā koncerts LIELAIS KANKANS

«Grand Can-can» – «Maskavas operete» piedāvā sapni!
9. jūlijā uz Dzintaru koncertzāles skatuves viesosies izrāde rēvija, ko piedāvā viens no labākajiem muzikālajiem teātriem Eiropā.

Visi teātri pazīst popularitātes kāpumus un kritumus, taču šis ikvienu sezonu, ar jebkuru vadību, ko tur teikt – pat pie katras varas – ir pulcējis pilnu skatītāju zāli. Te vienmēr bijis koncentrēts tāds daudzums skaistuma, turklāt visāda skaistuma: to izstaro mūzika, horeogrāfija, tērpi, balsu skanējums, solistu āriene… Pat krēslu vīnkrāsas samts un izcilā Konstantīna Korovina apgleznotais griestu plafons. Bet neviena izrāde līdz šim nav iztikusi bez mīlas stāsta un laimīgām beigām. Iespējams, tieši tā arī ir bijusi «Maskavas operetes» pārsteidzošo panākumu ķīla. Vai varbūt tomēr ne – jo arī tagad, kad līdzās «Čardaša karalienei» teātra repertuārā ir «Anna Kareņina», bet ar «Misteru Iksu» sadzīvo «Grāfs Monte-Kristo», teātra biļetes pastāvīgi ir izpārdotas un tas uzņem vairāk nekā pusmiljonu skatītāju gadā!

Lielais un krāšņais iestudējums «Lielais kankans» jeb «Grand Can-can», kas teātra repertuārā tika iekļauts 2017. gadā, svinot «Maskavas operetes» 90 gadu jubileju, kā brīnumaina pasaka izklāsta visu teātra vēsturi, vienā  uzvedumā apvienojot kankanu no Žaka Ofenbaha «Orfeja pazemē» un kuplejas no Borisa Aleksandrova «Kāzām Maļinovkā», āriju no Imres Kālmāna «Cirka princeses», Džona Kandera «Kabarē» prologu un «Kabarē» no Raimonda Paula «Māsas Kerijas»… Štrauss un Dunajevskis, Lehārs un Solovjovs-Sedojs, Hermans un Miļutins… «Sikspārnis», «Bajadēra», «Silva», «Čigānu barons», «Jautrā atraitne», «Smaidu zeme», «Balle Savojā», «Monmartras vijolīte», «Hello, Dolly»… Un kā burvīgs papildinājums – melodijas no filmām «Mīlas vecums» un «Saules ielejas serenāde»…

Mūsu klausītājiem vēl nekad nav bijusi iespēja vienā vakarā redzēt un dzirdēt tik grandiozu operetes galā koncertu. Lai tajā piedalītos, uz Latviju brauc «Maskavas operetes» labākie vokālisti, dejotāji un baleta trupa. Krievijas Tautas māksliniece, primadonna Jeļena Zaiceva, Krievijas nopelniem bagātās skatuves mākslinieces Inara Guļijeva un Svetlana Kriņicka, jaunie solisti Aleksandrs Babiks, Olga Belohvostova, Pjotrs Borisenko, Ivans Vikulovs, Pāvels Ivanovs, Aleksandrs Kaminskis, Maksims Katirevs, Vladislavs Kirjuhins, Natālija Meļņika, Vasilisa Nikolajeva, Anna Novikova, Maksims Novikovs, Nikolajs Rubcovs, mūziklu zvaigzne un balvas «Zelta Maska» ieguvējs Aleksandrs Babenko… Vakars būs neaizmirstams!