2019. gada 4.augustā

Dzintaru koncertzālē

Hibla Gerzmava ar Jakova Okuņa džeza grupu
Īpašais viesis - grupa DAGAMBA

“Klasika un Džezs” – Hibla Gerzmava un Jakova Okuņa džeza trio. 

Hibla Gerzmava ir gan daudzpusīga māksliniece, gan cilvēks, kam nav bail riskēt un ļoti patīk eksperimentēt. Būdama iemīlējusies džezā, izcilā operdziedātāja turpina radošos meklējumus šajā žanrā. 
Koncertā skanēs pazīstamas operu ārijas, Eiropas un krievu komponistu dziesmas un romances, kas pielāgotas īpašam izpildītāju sastāvam – džeza klavieru trio un vokālam. Visu aranžējumu autors ir pazīstamais džeza mūziķis, pianists Jakovs Okuņs.

Šīs mūzikas programmas ideja pieder pašai Hiblai Gerzmavai: dziedātāja un Jakova Okuņa džeza trio klausītājiem piedāvās izcilus Eiropas akadēmiskās tradīcijas paraugus, izpildot tos džeza stilā. Mums tā būs iespēja pārliecināties, cik savstarpēji tuvi, pēc pašu mūziķu domām, ir šie šķietami tik atšķirīgie stili – vecais, akadēmiskais eiropeiskais un “vieglprātīgais”, jaunais amerikāniskais. Koncerta īpašā viesa statusā uzstāsies arī Latvijas  grupa “Da Gamba”.

Krievijas Federācijas Tautas māksliniece un Abhāzijas Republikas Tautas māksliniece Hibla Gerzmava 1994. gadā beigusi Maskavas Valsts konservatorijas Vokālās mākslas fakultāti (pedagogi – profesore I. Masļeņņikova un profesore J. Arefjeva), 1996. gadā – aspirantūru Maskavas Valsts konservatorijā, profesores Masļeņņikovas klasē. Kopš 1995. gada ir K. Staņislavska un V. Ņemiroviča-Dančenko Maskavas Akadēmiskā muzikālā teātra soliste.

Hibla Gerzmava ir konkursa “Voci Verdiani” (“Verdi balsis”, Itālija, 1993.), Fransisko Vinjasa Starptautiskā vokālistu konkursa (Barselona 1994.) un Nikolaja Rimska-Korsakova Starptautiskā vokālistu konkursa (Sanktpēterburga, 1994.) laureāte. 1994. gadā viņa pirmā ieguva Pētera Čaikovska Starptautiskā konkursa Grand prix, – visā prestižā konkursa vēsturē tikai viņa ir izpelnījusies šo visaugstāko novērtējumu starp vokālistēm.

Tagad K. Staņislavska un V. Ņemiroviča-Dančenko teātra vadošā soliste Hibla Gerzmava ir viena no vispieprasītākajām Krievijas dziedātājām uz pasaules operas skatuves un dzied pasaules lielākajos opernamos. Viņai aplaudē Londonas karaliskajā operā Koventgārdenā, Ņujorkas Metropolitēnā, Vīnes Valsts operā, Milānas La Scala, Sanktpēterburgas Marijas teātrī, Maskavas Lielajā teātrī, Parīzes, Cīrihes, Drēzdenes Nacionālajos operas teātros, Liceu operas teātrī Barselonā, Bavārijas operā Minhenē, Tokijas Bunka Kaikan u. c.  Viņu dievina izcilā soprāna talanta cienītāji visā pasaulē, viņa spoži izpilda vissarežģītākās operu partijas un ir godalgota ar visaugstākajām balvām.
Hibla Gerzmava ir uzstājusies kopā ir izciliem Krievijas un citu valstu mūziķiem un diriģentiem – Lorinu Māzelu, Marko Armiljato, Vladimiru Spivakovu, Valēriju Gergijevu, Aleksandru Rudinu, Mihailu Pletņovu, Vladimiru Fedosejevu, Vasīliju Sinaiski, Antonio Papāno, Jirži Belohlāveku, Džeimsu Konlonu, Volfu Goreliku un citiem. Dziedātāja ar savām koncertprogrammām ir gaidīta viešņa ASV, Austrijā, Beļģijā, Francijā, Grieķijā, Japānā, Nīderlandē, Spānijā, Šveicē, Vācijā, Zviedrijā un visā Krievijā.

Kopš 2001. gadā operdziedātāja rīko savu festivālu “Hibla Gerzmava ielūdz…” dzimtajā Abhāzijā.