2018. gada 12. jūnijā
Dzintaru koncertzāle, Jūrmala

Valsts simfoniskais orķestris “Jaunā Krievija” (“Novaja Rossija”)
maestro Jurija Bašmeta vadībā un Diāna Arbeņina
ar rokgrupu “Nočnije snaiperi”


12. jūnijā Dzintaru koncertzālē kopā uzstāsies Valsts simfoniskais orķestris “Jaunā Krievija” (“Novaja Rossija”) maestro Jurija Bašmeta vadībā un Diāna Arbeņina.
Skatītājus gaida roka un klasiskās mūzikas simbioze: Diānas Arbeņinas līdz trīsām caururbjošā balss un spēcīgie dziesmu teksti – kompozīcijas, ko ierāmē Jurija Bašmeta vadītā simfoniskā orķestra “Jaunā Krievija” dziļais, piesātinātais instrumentālais skanējums un satriecoši apgarots izpildījums.

Pirms diviem gadiem izveidotais projekts ir iekarojis klausītāju sirdis ar savu oriģinālo muzikālo formātu, kas apvieno klasiku un roku, un pierādījis, ka mūzikā nav žanru – ir tikai satriecoša iespēja novērtēt rezultātu, ko var sasniegt ar neierobežotu profesionalitāti, talantu un skatuvisko šarmu. Koncerta pirmizrāde notika 2016. gada februārī Sočos, Jurija Bašmeta organizētā 9. Starptautiskā Ziemas mākslas festivāla ietvaros.

Kameransambli “Maskavas solisti” 1986. gadā nodibināja altists Jurijs Bašmets. 1992. gadā tā sastāvs tika ievērojami atsvaidzināts: faktiski Bašmets savāca kolektīvu no jauna, uzaicinot tajā strādāt  Maskavas Konservatorijas absolventus, studentus un aspirantus. “Maskavas solisti” ir domubiedru kolektīvs. Mūziķiem, kuri jau gadu desmitiem strādā kopā, piemīt ne tikai nevainojama ansambļa izjūta, - katrs no viņiem var lepoties ar spilgtu individualitāti. “Maskavas solistu” repertuārā ir vairāk nekā 350 krievu un pasaules klasiskās mūzikas šedevru: no Johanna Sebastiana Baha un Volfganga Amadeja Mocarta darbiem līdz Alfrēda Šnitkes un Edisona Deņisova opusiem. Ansamblis regulāri izpilda Gijas Kančeli, Sofijas Gubaiduļinas, Aleksandra Čaikovska un citu mūsdienu komponistu skaņdarbus. Ceturtdaļgadsimta laikā “Maskavas solisti” snieguši ap 2000 koncertu. Viņu māksla izpelnījusies ovācijas vairāk nekā 50 Eiropas un Āzijas, Ziemeļ- un Dienvidamerikas valstīs, Austrālijā un Jaunzēlandē. Viņi uzstājušies pasaules slavenākajās koncertzālēs – Ņujorkas Kārnegī zālē, Amsterdamas Concertgebouw, Tokijas Santori, Londonas Barbican Centre, Kopenhāgenas Tivoli un Berlīnes Filharmonijas zālē,  Vīnes Musickverein un Romas Sv. Čečīlijas akadēmijā, Sidnejas operā un Maskavas konservatorijas Lielajā zālē. 2016./2017. gada sezonu iezīmēja vērienīga “Maskavas solistu” koncerttūre, kas bija veltīta kameransambļa 25 gadu jubilejai.