2018.gada 9.jūlijā

Dzintaru koncertzālē

Elīnas Garančas, Olgas Peretjatko un Dmitro Popova koncerts

Trīs pasaules operas zvaigznes – Elīna Garanča, Olga Peretjatko un Dmitro Popovs – vienā koncertā!  

Opermūzikas ikona, labākais mecosoprāns Latvijas vēsturē Elīna Garanča uz savu tradicionālo vasaras koncertu Dzintaros uzaicinājusi spožus kolēģus – soprānu Olgu Peretjatko-Marioti un tenoru Dmitro Popovu. Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents būs izcilais diriģents Karels Marks Šišons. Tā programmā tiks iekļauti paši skaistākie operu dueti un ārijas. Visai droši var solīt, ka dzirdēsim arī Leo Delība «Ziedu duetu»: kad Elīna Garanča un Olga Peretjatko 2014. gada 14. jūlijā to dziedāja Parīzē, viņu balsīs sajūsmināti klausījās miljoniem televīzijas skatītāju visā pasaulē un milzu pūlis klātienē pie Eifeļa torņa!

Elīna Garanča

Latvijas Mūzikas akadēmijā, Elīna dziedāja galvenās lomas Latvijas Nacionālajā operā un uzvarēja vairākos prestižos starptautiskos konkursos. Pasaules ievērību viņa izpelnījās pēc savas pirmās uzstāšanās Zalcburgas Operas festivālā 2003. gadā – un šie panākumi viņu burtiski katapultēja uz karjeras un slavas virsotnēm. Klasikas ierakstu kompānija Deutsche Grammophon desmit gadu laikā izdevusi septiņus Elīnas Garančas solo albumus, turklāt trīs no tiem ir saņēmuši Vācijas mūzikas ierakstu industrijas galveno balvu – ECHO Klassik Award. Elīnai divreiz piešķirta Lielā Mūzikas balva (2000., 2010.), 2010. gadā viņu par Gada dziedātāju atzinuši MIDEM Classical un Musical America. Ņujorka, Milāna, Vīne, Parīze, Berlīne, Londona, Minhene un Barselona – neviena no šīm pilsētām nav spējusi pretoties viņas dievišķajai balsij un neticami spēcīgajai skatuviskajai pievilcībai.
http://elinagaranca.com/

Karels Marks Šišons

Zārbrikenes-Kaizerslauternas Vācu Radio filharmoniskā orķestra galvenais diriģents un Britu impērijas ordeņa virsnieks publiku pakļauj ar pārsteidzošu muzikalitāti un temperamentu. Viņu angažē Ņujorkas Metropolitēna teātris un Vīnes Valsts opera, Berlīnes Vācu opera un Bavārijas Valsts opera Minhenē, Romas, Boloņas, Madrides un Barselonas operteātri, viņš uzstājas ar izciliem kolektīviem – no Karaliskā Concertgebouw orķestra un Londonas Simfoniskā orķestra līdz Krievijas Nacionālajam orķestrim un Tokijas NHK Simfoniskajam orķestrim. Klasiskās mūzikas cienītājiem Latvijā ir īpaši veicies: vairākas sezonas – no 2009. līdz 2012. gadam – šis talantīgais anglis vadīja Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, mūsu publikai dāvājot neaizmirstamus mākslinieciskos iespaidus. Viņa uzstāšanos ar Festivāla orķestri Elīnas Garančas un Hiblas Gerzmavas koncertā Dzintaros 2017. gada vasarā var bez pārspīlējuma vērtēt kā triumfālu!
http://karelmarkchichon.com

Olga Peretjatko-Marioti

Sanktpēterburgas iedzimtā pirmos soļus uz operas skatuves spērusi nevis Marijas teātrī, kur ilgus gadus dziedāja viņas tēvs, bet gan Vācijā. Šajā valstī Olga ieguva gan augstāko izglītību, gan pirmo profesionālo pieredzi un parakstīja pirmos darba līgumus ar slaveniem mūzikas teātriem – Berlīnes Vācu operu, Berlīnes Komisko operu un Hamburgas Operu. Kļuvusi par vairāku starptautisko konkursu laureāti, Olga Peretjatko ievērojami paplašināja savu darbības lauku ģeogrāfiskā ziņā un tagad ir viena no vispieprasītākajām operdziedātājām pasaulē. Viņas grafiks ir neiedomājami blīvs: izpildīt galvenās partijas Olgu aicina Staatsoper Unter den Linden un Ņujorkas Metropolitēna opera, Teatro Comunale di Bologna un Lozannas Opera, Tokijas Jaunais nacionālais teātris, Bavārijas Valsts opera un Vīnes opera. Latvijas publikai līdz šim vēl nav laimējies redzēt šo prīmu uz savas skatuves – koncerts Dzintaros būs viņas debija mūsu valstī.
http://www.olgaperetyatko.com/

Dmitro Popovs

Būdams vien 23 gadus vecs, Dmitro Popovs jau dziedāja savas pirmās ievērojamās partijas Ukrainas Nacionālās operas iestudējumos un kļuva par visjaunāko Nopelniem bagāto skatuves mākslinieku valstī. Drīz pēc tam sākās viņa starptautiskās karjeras ceļš. Plasido Domingo dibinātā konkursa Operalia (2007.) lauri ļāva jaunajam dziedātājam vērt pasaules slavenāko mūzikas teātru durvis. Viņu gaidīja Londonas, Madrides un Turīnas karaliskās operas, Metropolitēna opera Ņujorkā un Vācu opera Berlīnē, Sanktpēterburgas Marijas un Maskavas Lielais teātris, Vīnes un Bavārijas valsts operas, Parīze un Ženēva, Liona un Hamburga… Jau tradicionāli Dmitro savā viesizrāžu maršrutā iekļauj Latviju. Mūsu klausītāji viņu iepazinuši kā Nemorīno «Mīlas dzērienā», Princi «Nārā», Ļenski «Jevgēņijā Oņeginā», Hercogu «Rigoleto», Edgardo «Lucia di Lammermoor», Pinkertonu «Madama Butterfly» un Rūdolfu «Bohēmā». Fantastiski skaistas balss īpašnieks, turklāt apveltīts ar lielisku aktiera talantu, Dmitro ir gaidīts viesis katrā izrādē un galā koncertā.
http://dmytropopov.com/