2017. gada 12. decembrīDailes teātrī

«Nepamet savu planētu»

Konstantīns Habenskis, Jurijs Bašmets un
kameransamblis «Maskavas solisti»

Maskavas teātris «Sovremeņņik»
Projekta «Iepazīstinām ar draugiem» ietvaros
NEPAMET SAVU PLANĒTU

Izrāde pēc Antuāna de Sent-Ekziperī stāsta «Mazais princis» motīviem
Konstantīns HABENSKIS
Jurijs BAŠMETS
Kameransamblis «MASKAVAS SOLISTI»
12. decembrī uz Dailes teātra skatuves uzvedīs izrādi-fantāziju, kurā sastapsies drāmas teātra aktieri, klasiskās mūzikas izpildītāji, neparasta scenogrāfija un mūsdienīga video māksla.


Režija, scenogrāfija un tērpi:
Viktors KRĀMERS
Komponists Kuzma BODROVS
Gaismu mākslinieks Igors FOMINS
Video mākslinieki: Kirils MALOVIČKO,
Oļegs MIHAILOVS,
Vadims DUĻENKO,
Poļina SIROVJATKINA
Skaņas dizains: Grigorijs ŠMIDKO
Režisora asistente Larisa MAKOVSKA
Idejas autors Dmitrijs GRINČENKO

«Šie ir pieauguša cilvēka spriedumi, kas tiek pausti bērna valodā… Mazā Prinča nāve ir pieauguša cilvēka pašnāvība, kad tas līdz dzīlēm iepazinis [dvēseles] krēslu.»    
(Mišels Otrāns)

Veidojot muzikālā teātra izrādi, kurai par pamatu ņemts šedevrs, kas pasaules lasītāko grāmatu sarakstā konkurē ar Bībeli un Kārļa Marksa «Kapitālu», mums nebija nodoma šo visiem kopš bērnības zināmo stāstu par puisēnu ar zeltainajiem matiem «ekranizēt» vai «pārtulkot skatuves valodā».

Vispirmām kārtām mēs veidojām FANTĀZIJU par «Mazā Prinča tēmu». Pamatā vizuālu un muzikālu FANTĀZIJU. Un tieši šī daudzējādā ziņā dominējošā muzikālā komponente noteica to, ka mūsu FANTĀZIJA ir padevusies visai brīva. Mūsu izrādē Lidotājs pa īstam, nevis «kā pasakā» mirst tuksnesī un, cik spēdams, cenšas salabot lidmašīnu. Tikmēr slāpes, smiltis un tveice dara savu – viņš sāk sapņot nomodā, to nemaz neapzinādamies. Un skatītājiem, tāpat kā izrādes galvenajam varonim, nav jābūt līdz galam izprotamam tam, vai šis puisēns, kurš ieradies uz Zemes no asteroīda B 612 un tik uzstājīgi mudina varoni atcerēties bērnības vērtību, ir īsts vai mirāžas tēls… Saprotams ir tikai viens – kamēr lidotājs cenšas glābt savu dzīvību, savu ķermeni, Princis, lai arī pavisam naivā veidā, meklēdams atbildes uz saviem ne-bērna jautājumiem, mudina viņu glābt savu garu, savu dvēseli.Šis zvaigžņu ceļinieks «aizies» tikai tad, kad sapratīs, ka ir izglābis lidotāju, kad atdos viņu viņam pašam… Kad būs devis viņam padzerties «ūdeni sirdij», kad būs drošs, ka draugs ir sapratis, ka «visskaistākais... ir tas, kas nav acīm saredzams»!

Kameransambli “Maskavas solisti” 1986. gadā nodibināja altists Jurijs Bašmets. 1992. gadā tā sastāvs tika ievērojami atsvaidzināts: faktiski Bašmets savāca kolektīvu no jauna, uzaicinot tajā strādāt  Maskavas Konservatorijas absolventus, studentus un aspirantus. Krievijā jaunie “Maskavas solisti” debitēja 1992. gada 19. maijā, uzstājoties uz konservatorijas Lielās skatuves, un jau 21. maijā notika viņu Eiropas debija “Salle Pleyel” Parīzē. 
“Maskavas solisti” ir domubiedru kolektīvs. Mūziķiem, kuri jau gadu desmitiem strādā kopā, piemīt ne tikai nevainojama ansambļa izjūta, - katrs no viņiem var lepoties ar spilgtu individualitāti. “Maskavas solistu” repertuārā ir vairāk nekā 350 krievu un pasaules klasiskās mūzikas šedevru: no Johanna Sebastiana Baha un Volfganga Amadeja Mocarta darbiem līdz Alfrēda Šnitkes un Edisona Deņisova opusiem. Ansamblis regulāri izpilda Gijas Kančeli, Sofijas Gubaiduļinas, Aleksandra Čaikovska un citu mūsdienu komponistu skaņdarbus. Ceturtdaļgadsimta laikā “Maskavas solisti” snieguši ap 2000 koncertu. Viņu māksla izpelnījusies ovācijas vairāk nekā 50 Eiropas un Āzijas, Ziemeļ- un Dienvidamerikas valstīs, Austrālijā un Jaunzēlandē. Viņi uzstājušies pasaules slavenākajās koncertzālēs – Ņujorkas Kārnegī zālē, Amsterdamas Concertgebouw, Tokijas Santori, Londonas Barbican Centre, Kopenhāgenas Tivoli un Berlīnes Filharmonijas zālē,  Vīnes Musickverein un Romas Sv. Čečīlijas akadēmijā, Sidnejas operā un Maskavas konservatorijas Lielajā zālē. 2016./2017. gada sezonu iezīmēja vērienīga “Maskavas solistu” koncerttūre, kas bija veltīta kameransambļa 25 gadu jubilejai.