2016. gada 12. jūnijā

Dzintaru koncertzālē

JEĻENAS VAENGAS KONCERTS

„Es neesmu šovbiznesa seja, un es neesmu estrādes mīkla...”

Koncerta īpašais viesis Intars Busulis

Viņā ir kaut kas īpašs, tikai viņai piemītošs, tāds kā lepnums un noslēpumainība; viņas balss ir maģija... Viņa radījusi sev īpašu un oriģinālu stilu. Viņas panākumi, pirmkārt, balstās uz milzīgu darba mīlestību un atšķirīgā no visa tā, kas līdz tam bija krievu estrādē. Viņas galvenais noslēpums ir talants... Neticami daudz epitetu, kuru sarakstu var turpināt bezgalīgi, un tie visi apraksta unikālo muzikanti Jeļenu Vaengu.

Šī dziedātāja ir vienīgā Krievijas skatuves māksliniece, kuras radošajās izpausmēs apvienojas diametrāli pretēji muzikāli stili un žanri, apvienojot tos vienotā telpā, kurā nav robežu, bet ir tikai visaptveroša mūzikas un radošuma telpa. Viņas repertuārā ietilpst autormūzika, Rietumu virzieni (funk, soul, boss nova, folk rock, rock), senlaiku krievu romances (koncertprogrammā atrodamas ar Vertinska romances), pasaules tautu mūzika (ukraiņu, krievu, baltkrievu, spāņu un citu tautu dziesmas), kā arī pašas autores dzeja. Tie ir vienkārši VĀRDI, kas varbūt kādreiz tiks savienoti ar mūziku. Jeļenas radošā darba palete ir daudzpusīga: tā ir gan “Liriskā Vaenga”, gan “Dumpinieciskā patriote”, gan “Spīdoša māksliniece”.

Skatītājiem, kas nav pazīstami ar Jeļenas daiļradi, pirmais koncerts vienmēr ir spilgts atklājums, kas maina priekšstatu par viņu kā arī par mākslinieku. Katrs viņas koncerts ir monologs ar skatītājiem, domas par mūžīgo un pašlaik nozīmīgo. Uznākot uz skatuves, viņa ne tikai dzied savus skaņdarbus, viņa atklāj savu slepeno grēksūdzi. Spēcīga enerģētika, atdeve bez robežām, emocijas, kas nav nododamas caur televīziju vai internetu, kas viss spēcīgi iedarbojas uz ikvienu cilvēku. Viņa vienmēr ir neparedzama, katra iznākšana uz skatuves ir jauna uzstāšanās ar īpašu dramaturģiju un attiecībām ar publiku. Tas ir “Jeļenas Vaengas teātris”.

Viņa strādā rezultātam un kontrolē visu līdz pēdējai notij. Viens no viņas galvenajiem principiem ir tikai dzīvs mūzikas skanējums. Jeļena Vaenga regulāri uzstājas Krievijā, Baltkrievijā, Kazahstānā, Azerbaidžānā, Baltijas valstīs, Vācijā, ASV, Izraēlā, Grieķijā, pulcinot pilnas koncertzāles. Mūsdienās Jeļenas Vaengas vārds jau kļuvis par kvalitātes zīmi viņas mākslas pielūdzēju pulkam ne tikai Krievijā, bet arī aiz tās robežām.

Jeļena Vaenga: “Es rakstu tikai to, ko man gribas. Cenšos izteikt savas domas, un man nav svarīgi vai dziesma kļūs populāra, vai nē. Es neesmu šovbiznesa seja, un es neesmu estrādes mīkla! Mani, lūdzu, pieskaitiet pie mākslas pasaules. Es varu būt tikai slikts šīs pasaules pārstāvis, bet tomēr palikt tā daļa”.

Koncertā piedalīsies viens no Latvijas iemīļotākajiem un populārākajiem dziedātājiem - Intars Busulis, kurš kopā ar Jeļenu Vaengu dziedās savas slavenākās dziesmas.

Krievijas dienai veltītais koncerts tiek rīkots ar kompāniju “Severstal”, “Uralchem” un Krievijas Federācijas vēstniecības Latvijas Republikā atbalstu. Galvenais informatīvais partneris Pirmais Baltijas kanāls.

Koncerts Jums dāvās neaizmirstamas emocijas un brīnišķīgu vasarīgu noskaņojumu!