2016. gada 4. jūlijā

koncertzālē „Dzintari”

Konstantīns Habenskis un Jurijs Bašmets
ar simfonisko orķestri „Novaja Rossija” programmā
„Paralēlās pasaules. Krievu māksla. 20 gs.”

Gadsimtu gaitā cilvēki sapņojuši par mākslu sintēzi, kurā apvienotos visi cilvēces radošie sasniegumi: mūzika, poēzija, glezniecība.

4. jūlijā uz koncertzāles „Dzintari” skatuves Konstantīns Habenskis un Jurijs Bašmets ar simfonisko orķestri „Novaja Rossija” šo ideju piepildīs programmā „Paralēlās pasaules. Krievu māksla. 20 gs.”.

Ideja par mūzikas un teksta savienošanu radās nejaušā improvizācijā vienā no koncertiem, bet vēlāk tā pārvērtās divu mākslinieku projektā. Jurija Bašmeta un Konstantīna Habenska radošais tandēms radās 2011. gadā, kad viņi kopīgi izveidoja projektu „Kaligula”.

„Paralēlās pasaules” ir piesātināta muzikāla-vizuāla-literāra kompozīcija, kurā S. Rahmaņinova, I. Stravisnska, A. Mosolova un T. Hreņņikova mūzika orķestra „Novaja Rossija” izpildījumā mijas ar N. Zabolocka, I. Annenska, B. Majakovska u.c. dzeju, kuru uz skatuves lasa Krievijas tautas mākslinieks Konstantīns Habenskis.

Mūzikas un dzejas izskanēšanas laikā uz ekrāna tiks projicētas A. Kuindži, M. Vrubeļa, A. Daineka, A. Samohvalova, A. Plastova, K. Korovina, M. Šagāla, H. Rēriha u.c. gleznas.

Koncertu atklās viens no S. Rahmaņinova mītiskākajiem darbiem - simfoniskā poēma „Mirušo sala”. Šis darbs tapis pēc A. Bjoklina gleznas motīviem.

Poēzija klausītāju sagatavo tai sekojošās mūzikas gara un emociju uztverei. Gleznas papildina radušos noskaņu.

Koncerts norisinās ar kompānijas „Uralkalij” atbalstu.
Galvenais informatīvais partneris Pirmais Baltijas kanāls.

Programmas garums 1 stunda un 30 minūtes bez starpbrīža.