2016. gada 5.-6. janvārī

„Dailes” teātra skatuvē

leģendārais stāsts

„Monte-Kristo”

„Monte-Kristo” Krievijā tiek izrādīts rekordilgi - tas ir vienīgais Krievijas mūzikls, kas vairāk nekā sešus gadus nav pametis Maskavas skatuvi. Kopš pirmizrādes dienas 2008. gadā kulta mūzikls iekarojis aptuveni miljona skatītāju sirdis, piedāvājot skatītājiem vairāk nekā 500 izrādes, un skatītāju ažiotāža ap šo leģendāro iestudējumu vēl joprojām ir ļoti liela.

Izrādē saplūdušas izcilas teātra tradīcijas, neticamas aktieru balsis, spilgti kostīmi un dekorācijas, kas „Monte-Kristo” padara par spilgtu un aizraujošu darbību ar brīnumainu muzikālu noformējumu pilnā krāšņumā!

2014. gada vasarā lielākajā starptautiskajā mūziklu festivālā Dienvidkorejas pilsētā Tegu „Monte-Kristo” saņēmis Grand Prix, kā labākais mūzikls, pārspējot vairāk nekā desmit pretendentus no Eiropas un Āzijas. Tāpat „Monte-Kristo” mākslinieki saņēmuši Daegu International Musical Festival apbalvojumus. Valērija Lanska (Mersedesa) uzvarēja nominācijā „Labākā sieviešu loma”, Igors Balalajevs (Edmons Dantess) nominācijā „Labākā vīriešu loma”, un Maksims Novikovs (Fernāns) par labāko otrā plāna vīrieša lomu. Atgādinām, ka jau otro reizi „Monte-Kristo” iznāk uz starptautiskās skatuves. Pirmo reizi ārpus robežas mūzikls tika izrādīts 2012. gadā Ķīnā festivālā „Šanhajas pavasaris”.

Mūzikla libreta autors ir slavenais dzejnieks un dramaturgs Jūlijs Kims. Muzikālo materiālu sacerējis jaunais komponists Romāns Ignatjevs. Mūzikla režisore ir talantīgā Aļina Čevika. Izrādes izteiksmīgās horeogrāfijas autore ir baletmeistare Irina Korņejeva. Izrādes uzvešanā tāpat piedalījās Krievijas teātra meistari: kostīmu un dekorāciju mākslinieks Vjačeslavs Okuņevs un gaismu mākslinieks Gļebs Fiļštinskis.

„Monte-Kristo” panākumi uz Maskavas skatuves demonstrē, ka Krievijas mūzikls, kas iestudēts augstākajā profesionālajā līmenī, var būt konkurētspējīgs ar pasaules līmeņa projektiem un pat būt pārāks par tiem. Un skatītāji, un teātra kopienas pārstāvji „Monte-Kristo” pirmizrādē pārliecinājās par to, ka patiesi veiksmīgi var būt ne tikai licenzēti mūzikli.

Vairāk informācijas par izrādi: http://montecristo-musical.ru/