2015. gada 12. maijā

Latvijas Nacionālajā operā

Jurijs Bašmets un kameransamblis
„Maskavas Solisti”

 

Kolektīva dibinātājs  –  talantīgais altists un diriģents Jurijs Bašmets – ap sevi pulcina talantīgus mūziķus, no kuriem viņš panācis atbilstību savām īpašajām prasībām  –  kolektīva saskaņotību, ideālu intonāciju un reti bagātīgu skaņu.

Ansambļa vēsture nesaraujami ir saistīta ar tā dibinātāju un neaizstājamo vadītāju Juriju Bašmetu. Šis unikālais mūziķis padarījis slavenu stīgu un lociņa muzikālo poēziju, pārvēršot altu par vienu no pievilcīgākajiem mūsdienu instrumentiem. Jurijs Bašmets arī vada un iedvesmo virkni starptautisku koncertu Krievijā, Vācijā, Francijā, Šveicē un Itālijā, viņš ir Starptautiskā fonda un ikgadējās prestižās D. Šostakoviča prēmijas dibinātājs, Krievijā vienīgā starptautiskā altistu konkursa rīkotājs.

Ansamblis „Maskavas Solisti” ir J. Bašmeta dārgākais lolojums. 1992. gadā Jurijs Bašmets izveidoja orķestri, kurā apvienojis Maskavas Konservatorijas talantīgos absolventus, studentus un aspirantus. Viņu debija notika 1992. gada 19. maijā uz alma mater leģendārās skatuves.

Mūsdienās „Maskavas Solistu” koncertu un vieskoncertu grafiks sastādīts jau vairākus gadus uz priekšu. Muzikantu pagātnē ir spilgts un piesātināts radošais ceļš: aptuveni 1500 koncerti vairāk nekā 55 pasaules valstīs piecos kontinentos un uzstāšanās uz pasaules prestižāko koncertzāļu skatuvēm. Diriģenta un muzikantu pilnīgā sapratne koncertos rada mūzikas acumirklīgas dzimšanas sajūtu, kas katru kolektīva uzstāšanos padara par neatkārtojamu.

Rīgas koncerta programmā skanēs Mocarta, Paganīni, Rosīni un Čaikovska mūzika.