2013. gada 7. aprīlī
Latvijas Nacionālajā operā

Marijas teātra primabalerīna

ULJANA LOPATKINA

un Latvijas Nacionālā baleta solisti piedāvā

„TANGO – GALA”

Astora Pjacollas 90 gadu jubilejai

Krievijas baleta primabalerīna Uljana Lopatkina, kas titulēta kā „Dievišķīgā”, kopā ar Latvijas Nacionālā baleta solistiem Rīgā piedāvās programmu „TANGO GALĀ”, kas veltīta izcilajam argentīniešu komponistam Astoram Pjacollam – reformētājam, kas aizsāka nuevo tango stilu – 20.gadsimta talantīgāko baletmeistaru nākotnes deju horeogrāfiskā izpildījumā.

„TANGO GALĀ” veidos trīs daļas, kurās Jūs redzēsies slavenā argentīniešu horeogrāfa Maurisio Vainrota šedevru – viencēliena baletu „Tango plus”, izcilā holandieša Van Menena temperamentīgo viencēliena baletu „5 tango”, kā arī slaveno baletmeistaru Vladimira Vasiļjeva, Kšištofa Pastora un Nikolaja Androsova tango uzvedumus.

Uljana Lopatkina ir viena no pieprasītākajām balerīnām pasaulē. 1991. gadā viņa uzņemta Marijas teātra trupā, bet 1995. gadā kļuva par primabalerīnu. 1997. gadā viņa saņēma prēmiju „Zelta Maska” un Benois de la Danse balvu, 1998. gadā – Londonas laikraksta „Evening Standard” kritiķu prēmiju. 1999. gadā viņai piešķirta Krievijas Valsts prēmija. Lopatkina dejojusi uz daudzām pasaules skatuvēm, tostarp Maskavas Lielajā teātrī, Londonas Karaliskajā operas teātrī, Parīzes Lielajā operā, Milānas „La Scala” teātrī, Ņujorkas Metropolitēna operā.

Sadarbībā ar Pētera Avena labdarības fondu „Paaudze” daļa no biļešu tirdzniecībā iegūtajiem līdzekļiem tiks ziedoti Bērnu slimnīcas fonda akcijas „Saulainās dienas” atbalstam Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas Hematoonkoloģijas nodaļas remontam. Plānots, ka remontam nepieciešamie līdzekļi tiks savākti līdz pavasarim, un slimnīcā tiks uzsākti ilgi gaidītie remontdarbi. Labdarības akciju atbalsta Pirmais Baltijas kanāls un laikraksts „Diena”.