JŪRMALĀ VASARĀ UZSTĀSIES SLAVENAIS MOISEJEVA DEJU ANSAMBLIS

2014. gada 12. jūnijā uz Dzintaru koncertzāles skatuves uzstāsies Igora Moisejeva valsts akadēmiskais tautas deju ansamblis (Krievija). Koncerts veltīts Krievijas dienai.

2012. gada februārī ansamblis svinēja savu 75. gadadienu ar galā koncertu uz Krievijas vēsturiskā Lielā teātra skatuves, kura programmā ietilpa jauni izvedumi, kas uzvesti speciāli jubilejai. Tāpat 2012. gadā ansamblis jubilejas ietvaros pilnībā izpārdotā koncertā uzstājās Rīgā uz Latvijas Nacionālās operas skatuves. Pēc izcilajiem panākumiem pieņemts lēmums Igora Moisejeva ansambli uzaicināt uz Latviju 2014. gadā, lai vēl lielāks skatītāju loks varētu izbaudīt ne tikai krāšņo teatrālo uzvedumu, bet arī gūtu unikālu iespēju redzēt dejotāju meistarību, kurai pasaulē nav līdzvērtīgas.

Visā pasaulē slavenā Igora Moisejeva ansambļa koncertā skatītāji redzēs ugunīgo flotes dziesmu „Jabločko”, moldāvu „Žok”, igauņu, polku, grieķu „Sirtaki”, Argentīnas deju „Gaučo”, un, protams, krievu un ukraiņu tautas dejas.

Tieši Igors Moisejevs (1906.-2007.) pirmo reizi riskēja apvienot folkloras bagātību ar klasisko baletu. Šis savienojums ir pasaulslavenā maestro un viņa izslavētā kolektīva vizītkarte. Ansambļa nepārspējamo meistarību novērtē skatītāji visos kontinentos. Igora Moisejeva balets dažādās valodās tiek nosaukts vienādi, tas it kā burvju formula, kas atver veselu pasauli. Pēc viesizrāžu skaita ansamblis iekļauts Ginesa pasaules rekordu grāmatā!

Igora Moisejeva valsts akadēmiskais tautas deju ansamblis (Krievija) ir pasaulē pirmais profesionālais horeogrāfijas kolektīvs, kā uzdevums ir pasaules tautu dejas folkloras reklamēšana un mākslinieciska interpretācija. Ansamblis dibināts 1937. gada 10. februārī un kopš tā laika tā koncetdarbība nav mitējusies. Kopš 1945. gada ansamblis ar triumfu uztsājies visā pasaulē, izraisot sajūsmu skatītājos. Igora Moisejeva neparatais talants un viņa dejotāju nepārspējamā meistarība daudzus gadus bija padomju mākslas vizītkarte. Ansamblis ir pirmais un vienīgais deju kolektīvs, kas uzstājies uz slavenākajām operas skatuvēm - Milānas „La Scala”, Parīzes operā, Ņujorkas Metropolitēnoperā un citur.