2013. gada 10. janvārī, Dailes Teātrī

Slava Poluņins un Gidons Krēmers

brīnumainā fantāzijā "Sniega Simfonija"

kamerorķestra "Kremerata Baltica" pavadījumā

Svinīgi koncerta tērpi, nošu turētāji, čelli, alti, vijoles, lielisko instrumentu dzīvā skaņa līdzās Amati vijolei, uz kuras spēlē viens no mūsdienu izcilākajiem vijolniekiem Gidons Krēmers. Klasiskās un mūsdienu mūzikas krāšņums. Lociņi uzšaujas gaisā savā tieksmē sasniegt visburvīgākās notis, skrien pa stīgām un trīc kā tauriņa spārni…

Un līdzās platmaļu pārāk lielie „spārni”, kas līgo kustību taktī un saskan ar pārāk gariem zābakiem. Saburzīti zaļi mēteļi, nokārti sarkani deguni un  sejas, kas līdzīgas viena otrai savā bērnišķīgajā izbrīnā. Milzīgas mušas, kas nojauc visu savā ceļā; papīra sniega kaudzes un vētra, no kuras nevienam neizdosies paslēpties. Bet pašā vidū– skumjš un smieklīgs, aizkustinošs un maigs cilvēks dzeltenā kombinezonā kā mazs siltuma punktiņš, kas ir nomaldījies Visumā - viens no slavenākajiem mūsdienu klauniem Slava Poluņins…

Un atkal  vijoles, lociņi, nošu turētāji, notis… Un blakus - sarkani deguni, milzīgi tālruņi un trīsmetrīgi baloni, ar kuriem rotaļājas skatītāji.

Un tas viss vienā izrādē, uz vienas skatuves. Klasiskā mūzika un klaunāde satiekas šeit kā Baltais un Rudais klauns tradicionālajā reprīzē: Baltais – skaists un majestātisks, bet Rudais – smieklīgs un lempīgs.

Taču atšķirībā no Baltā un Rudā ierastās ķīvēšanās, šajā izrādē viņi atrod kopīgo telpu – dzejas un atklātības telpu.

Slava Poluņins un Gidons Krēmers – divi lielie mākslinieki, divi fantazētāji, divi īstie dzejnieki, divi drosminieki, kas uzdrošinājās apvienot kopīgajā izrādē tik nesavienojamās mākslas.

Viens – iemīlējies mūzikā, otrs – smalki iejuties humorā.

„Humors kā mūzika: tas runā ar mums tieši, aizkustina mūs un mudina apjēgt mūsu īsto dvēseli, kas bieži vien ir aizsegta ar liekulīgām, pretenciozām maskām un vārdiem,” reiz teicis Gidons Krēmers.

Jums, veiksminiekiem, palaimēsies noskatīties šo drosmīgo eksperimentu, kas varbūt Jūs apburs vai pievils, bet noteikti neatstās vienaldzīgus.