Mihaila Pļetņova vadītā Krievijas Nacionālā orķestra koncerts
Dzintaru koncertzālē

„Krievu klasiskās mūzikas šedevri”

12. jūnijā Dzintaru koncertzālē ar programmu „Krievu klasiskās mūzikas šedevri” muzicēs diriģenta Mihaila Pļetņova vadītais Krievijas Nacionālais orķestris, kās pēc starptautiskiem reitingiem ierindojas starp divdesmit pasaules labākajiem orķestriem.

Koncerta programmu veido krievu klasiskās mūzikas šedevri:

  • A. Glazunovs, „Gadalaiki”;
  • S. Rahmaninovs, „Simfonija Nr. 2”.

Pie Krievijas Nacionālā orķestra diriģenta pults būs viens no spilgtākajiem mūsdienu mūziķiem Mihails Pļetņovs, kuram piemīt izcila pianista, diriģenta un komponista talanti. Kā norāda kritiķi, Krievijas Nacionālā orķestra un Mihaila Pļetņova koncertos orķestris skan saliedēti un krāšņi, bet zāle, kurā viņi muzicē, pārvēršas templī.

Viens no mūsdienu izcilākajiem diriģentiem maestro Kents Nagano par orķestri, ar kuru kopā viņš daudzkārt strādājis, saka: „Krievijas Nacionālajā orķestrī ļoti var just spilgti izteiksmīgu raksturu, ar savu izpildījumu orķestris atgādina par to, ka krievu kultūra ir viena no varenākajām pasaulē. Jā, viņi spēlē spīdoši, jā, viņi ir ļoti profesionāli, jā, orķestrī ir daudzi izcili solisti, bet aiz tā visa ir kaut kas vairāk: izcilas kultūras tradīcija, kas dzirdama viņu izpildījumā”.

Pēc daudzu ārvalstu mūzikas kritiķu novērtējuma, Krievijas Nacionālais orķestris šobrīd ir labākais Krievijas simfoniskais kolektīvs. „Krievijas Nacionālā orķestra spilgtums un izsmalcinātība ļauj tam ieņemt Krievijas galvenā simfoniskā kolektīva vietu.” (Chicago Classical Review, 2011).

Par to varēs pārliecināties visi, kas 12. jūnijā atnāks uz Mihaila Pļetņova vadītā Krievijas Nacionālā orķestra koncertu, lai pilnā mērā izbaudītu satriecošu mūziku nepārspējama orķestra perfektā izpildījumā.

Šīs unikālais koncerts ir veltīts Krievijas Dienai. Projektu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Krievijas Federācijas Kultūras ministrija, Krievijas Federācijas vēstniecība Latvijā, Pētera Avena labdarības fonds „Paaudze”. Ģenerālais informatīvais partneris – Pirmais Baltijas kanāls.

Pateicoties partneru atbalstam, uz koncertu tiks uzaicināti Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un Emīla Dārziņa Mūzikas skolas labākie audzēkņi, kas varēs ne tikai bez maksas noklausīties Krievijas labāko simfonisko kolektīvu, bet arī piedalīties mēģinājumos.

Biļetes pieejamas „Biļešu paradīze” tīkla kasēs un vietnē www.bilesuparadize.lv.

Sadaļas

Разделов пока нет