2013. gada 4. februārī jau trešo reizi Latvijas Nacionālajā operā
notiks ekskluzīvs galā koncerts

«Etoile Ballet Gala»

kas dāvās neaizmirstamus iespaidus un īstus svētkus
visiem baleta cienītājiem.

Autors: Stanislavs Petera

Uz vienas skatuves un vienā vakarā uzstāsies baleta spilgtākās zvaigznes no tādiem slaveniem teātriem, kā Parīzes Grand opera, Štutgartes balets, Vīnes Valsts balets, Berlīnes Valsts balets, Prāgas Nacionālais balets u.c., kas ir atzītas visā pasaulē un kā vieszvaigznes uzstājas uz Eiropas, Amerikas un Āzijas teātru galvenajām skatuvēm.

Evans MAKKI – Parīzes Grand operas vieszvaigzne, Štutgartes baleta premjers. Mācījies pie slavenā vīriešu dejas pedagoga P. Pestova, kura skolnieku vidū bijis N. Ciskaridze, V. Malahovs un V. Gordejevs. Pēc grandiozās uzstāšanās baletā „Oņegins” Parīzes Grand operā žurnāls „Times” viņu pasludināja par „sezonas sensāciju”. Pēc žurnāla „Dance Magazine” novērtējuma viņš ir labākais Oņegina lomas izpildītājs Dž. Kranko baletā. Evans MAKKI arī ir Kanādas Nacionālā baleta viesmākslinieks, 2012. gadā ar lieliem panākumiem izpildīja prinča Dezirē lomu baletā „Apburtā princese” R. Nurijeva horeogrāfijā. Uzstājies prestižākajos galā koncertos visā pasaulē – Tokijā, Parīzē, Maskavā un citur.

Miriama SIMONA – Štutgartes baleta primabalerīna, dejojusi arī tādos slavenos teātros, kā Flandrijas Karaliskais balets un Leipcigas balets. Viņas repertuārā ietilpst pazīstamāko horeogrāfu M. Bežara, K. Makmilana, Dž. Noimeijera, V. Fortsaita un I. Kiliana vadošās partijas. Uzstājusies prestižākajos galā koncertos visā pasaulē – Tokijā, Parīzē, Maskavā un citur.

Šoko NAKAMURA – Berlīnes Valsts baleta primabalerīna. Dejojusi tādos slavenos teātros, kā Vīnes Valsts balets un Štutgartes balets. Starptautiskā baleta konkursa Luksemburgā zelta medaļas laureāte. Aizkustinošās balerīnas repertuārā ietilpst leģendāru horeogrāfu - I. Kiliana, D. Balančina, V. Forsaita un citu - vadošās partijas. Piedalījusies galā koncertos Ņujorkā, Maskavā, Taipejā un citur. „Skatoties uz Nakamuru, saproti, kas ir balets uz cilvēka spēju robežas. Viņas absolūtā plastika ķermeni pārvērš tekošā ūdenī, kas apstrīd visus fizikas un anatomijas likumus” (žurnāls „Itogi”).

Džuzepe PIKONE – starptautiska baleta zvaigzne. Kļuvis par pirmo itāļu dejotāju, kas uzņemts „American Ballet Theatre” trupā. Lielā teātra, Londonas Karaliskā baleta, Bostonas baleta un Vīnes Valsts operas viesmākslinieks. Piedalījies Ņujorkā notikušajā galā koncertā „Veltījums Vladimiram Vasiļjevam”, Japānā notikušajā „Ņina Ananiašvili un draugi” un citos. Pēc operas zvaigznes Andrea Bočelli īpaša uzaicinājuma Džuzepe Pikone uzstājies viņa koncertā, kur izpildīja mūsdienu horeogrāfijas numuru.

Ulvi AZIZOVS – Prāgas Nacionālā baleta vadošais solists. R. Nurijeva Starptautiskā baleta festivāla prēmijas „Par ieguldījumu baleta mākslas attīstībā un augstu profesionālās meistarības līmeņi” ieguvējs, kā arī starptautiskā galā koncerta „Pasaules baleta zvaigznes” īpašās prēmijas ieguvējs Budapeštā. Pēc grandiozās baleta „Dons Kihots” pirmizrādes Prāgas Valsts operā žurnāls „Musical View” Ulvi Azizovu atzina par „dejotāju ar izcilu klasisku tehniku”. Uzstājies prestižākajos galā koncertos visā pasaulē – Parīzē, Budapeštā, Nicā, Maskavā un citur.

Ludmila KONOVALOVA – Vīnes Valsts baleta primabalerīna. Dejojusi tādos slavenos teātros, kā Berlīnes Valsts balets un Krievijas Valsts balets. Vīnes Starptautiskā baleta konkursa zelta medaļas laureāte, kā arī īpašās prēmijas „Premio Roma” laureāte par īpaši augstu profesionālo meistarību. Ar lieliem panākumiem uzstājusies galā koncertos – Japānā, Krievijā, Itālijā un citur.

Deniss ČEREVIČKO – Vīnes Valsts baleta premjers. Deniss Čerevičko ir Varnas Starptautiskā baleta konkursa zelta medaļas laureāts (šī slavenā konkursa laureātu vidū ir tādi leģendāri dejotāji, kā M. Barišņikovs, N. Bessmertnova, V. Vasiljevs). 2011. gadā nominēts vienai no pasaulē prestižākajām starptautiskajām prēmijām baletā „Benois de la Danse”.

Roberta MARKESA – Londonas Karaliskā baleta Covent Garden primabalerīna, „American Ballet Theatre” viesmāksliniece. Maskavas Starptautiskā baleta konkursa sudraba medaļas laureāte, kā arī Riodežaneiro „Dance Awards” titula „Gada labākā dejotāja” laureāte. Balerīnas repertuārā ir leģendāru horeogrāfu – Dž. Kranko, K. Makmilana un citu – baletu vadošās partijas. Uzstājusies prestižākajos galā koncertos visā pasaulē – Tokijā, Ņujorkā un citur.

Stīvens MAKREJS – Londonas Karaliskā baleta Covent Garden premjers. Starptautiskā baleta konkursa „Genée International Ballet Competition” zelta medaļas, kā arī īpašās balvas “Prix de Lausanne” laureāts. Stīvena Makreja repertuārā ietilpst leģendāru horeogrāfu – Dž. Balančina, K. Makmilana, V. Makgregora un citu – baletu vadošās partijas. Uzstājies prestižos galā koncertos visā pasaulē – Tokijā, Ņujorkā un citur, kā arī kā goda viesis uzstājies britu karaliskajai ģimenei Bakingemas pilī.

Andrea KRAMEŠOVA - Prāgas Nacionālā baleta vadošā soliste, dejojusi tādos slavenos teātros, kā Zviedrijas Karaliskais balets un Vācijas opera pie Reinas, Diseldorfā. Balerīnas repertuārā ietilpst leģendāru horeogrāfu – Dž. Balančina, I. Kiliana, N. Duato, Matsa Eka un citu - baletu vadošās partijas.

Koncerta programmā piedalīsies arī citu pasaules teātru baleta zvaigznes.

 

Galā koncerta idejas autore un mākslinieciskā vadītāja
Olga Azizova (SIA „WORLDSTARS”).
Latvijā koncertu organizē kompānija „ArtForte”.