7. oktobrī, Latvijas Nacionālajā operā

Čulpana Hamatova muzikālā monoizrādē

„Stunda, kad ieej dvēselē kā rokās”

7. oktobrī Latvijas Nacionālajā operā notiks Čulpanas Hamatovas jaunā darba, muzikālas monoizrādes „Stunda, kad ieej dvēselē kā rokās” pirmizrāde. Uz skatuves izskanēs tikai mūzika un vārdi... Kā sacīja Bella Ahmaduļina: „...klavieres un tu – divi spēcīgi klusumi, divas vājas balsis: mūzika un valoda”. Visiem poēzijas, prozas un mūzikas mīļotājiem būs iespēja šajā vakarā sastapties ar skaistumu un ieraudzīt makslinieci viņas jaunajā ampluā.

Kā norādījusi pati Čulpana Hamatova: „Tā nav izrāde – tā ir mūsu kaismīgā vēlme dalīties ar iespēju aizbēgt no aukstās un nejūtīgās realitātes. Mūs „jaunās paaudzes” pārstāves – saksofonisti Veroniku Kožuharovu, pianisti Poļinu Kondratkovu un aktrisi Čulpanu Hamatovu – aiz rokas vedīs divas izcilas sievietes, divas izcilas dzejnieces – Marina Cvetajeva un Bella Ahmaduļina. Vakarā izskanēs viņu darbi „Māte un mūzika”, „Mūzikas stundas” un „Pasaka par lietu”. Šāda dzejas un prozas lasīšana uz skatuves ir liela nekaunība, taču šo darbu dāvātais prieks pārspēj ikvienas bailes. Un, cieši aizžmiedzot acis, mēs tomēr ienirsim šajā brīnišķīgajā stihijā. Kopā ar jums!”

Čulpana Hamatova ir viena slavenākajām un pieprasītākajām jaunajām aktrisēm mūsdienu Krievijā. Pēdējā laikā viņas vārds aizvien biežāk saistīts ar labdarības pasākumiem. Kopā ar Dinu Korzunu Čulpana organizēja fondu „Dāvā dzīvi”, kas sniedz palīdzību bērniem ar onkoloģiskām saslimšanām.

Veronika Kožuharova (saksofons) – daudz starptautisku konkursu laureāte, pasaulē slavenākā saksofonu ražotāja, Francijas kompānijas „Selmer” seja un trīs unikālu saksofonu īpašniece, kurus viņa saņēmusi dāvanā no kompānijas īpašnieka Patrika Selmera. Ar koncertiem viņa uzstājusies vairāk nekā 15 valstīs. Saksofons Veronikas Kožugarovas rokās kļūst par pārāku instrumentu. Tā valdzinošās skaņas brīžiem nomierina, brīžiem satrauc, brīžiem dziedē un brīžiem ieurbjas dziļi dvēselē.

Poļina Kondratkova (klavieres) – P. Čaikovska Maskavas konservatorijas absolvente. Daudzu starptautisku konkursu laureāte un pirmo prēmiju „Grand Prix” ieguvēja. Viņas radošais ceļš piepildīts ar uzstāšanos uz labākajām Eiropas un pasaules koncertzāļu skatuvēm, kā arī biežiem vieskoncertiem.

Redzēt, dzirdēt un sajust Čulpanu Hamatovu uz teātra skatuves ir milzīgs baudījums!

Daļa līdzekļu no biļešu pārdošanas tiks novirzīta Bērnu slimnīcas fondam Bērnu klīniskās universitātes Hematoonkoloģijas nodaļas remontam. Labdarības akciju atbalsta Pētera Avena labdarības fonds "Paaudze", Pirmais Baltijas kanāls un laikraksts "Diena".