2012. gada 12. jūnijā Dzintaru koncertzālē

MARIJAS TEĀTRA SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

VALĒRIJA GERGIJEVA vadībā

Programmā P. I. Čaikovska skaņdarbi

VALĒRIJA GERGIJEVA māksla pašlaik ir pieprasīta visā pasaulē. Viņa vārdu ir dzirdējuši pat tie, kas par klasisko mūziku neinteresējas. Šķiet nav tāda apbalvojuma vai goda nosaukuma, ko viņš vēl nebūtu saņēmis. Talantīgs diriģents, kā aranžējumi pārspēj jebkura viņa kolēģa koncertdarbības iedomātās robežas, smalks mūziķis, kas vienlīdz smalki un skrupulozi spēj nostādīt gan milzīgu operu, gan orķestra miniatūru, slavenā Marijas teātra talantīgais mākslinieciskais vadītājs, sabiedrisks darbinieks un mecenāts - VALĒRIJS GERGIJEVS ierindojas starp tiem izcilniekiem, kas notur mūzikas mākslas pašas augstākās virsotnes. 2010. gadā viņš tika iekļauts starp Ņujorkas žurnāla „Times” 100 visietekmīgākajiem pasaules cilvēkiem.

„Gergijevs uz saviem pleciem nes neproporcionāli lielu mūsdienu muzikālās pasaules daļu. Viņa vadībā Marijas teātris kļuvis par vienu no pasaulē augstāk novērtētajām (un ierakstītajām) operas trupām.”

The New Yorker

Marijas teātra Simfoniskais orķestris ir viens no senākajiem Krievijas mūzikas kolektīviem. Tā vēsture aizsākusies XVIII gadsimta sākumā, kad radās instrumentālas galma kapelas. Marijas teātra orķestra augsto līmeni apliecinājuši pasaules slaveni diriģenti, kas stāvējuši pie orķestra pulta: Berliozs, Vāgners, fon Bilovs, Čaikovskis, Mālers, Nikišs, Rahmaņinovs un citi. Padomju laikā kolektīva spīdošās tradīcijas turpināja tādi diriģenti, kā Vladimirs Dranišņikovs, Arijs Pazovskis, Jevgeņijs Mravinskis, Konstantīns Simeonovs, Jurijs Temirkanovs.

Orķestrim ir bijis tas gods izpildīt daudzus Čaikosvska operas un baleta skaņdarbus, Gļinkas, Musorgska, Rimska-Korsakova operas, Šostakoviča, Hačaturjana, Asafjeva baletu pirmatskaņojumus.

No 1988. gada Marijas teātra orķestri vada pasaules līmeņa mūziķis Valērijs Gergijevs. Pēc Gergijeva ierašanās orķestra repertuārs būtiski paplašinājies un tajā iekļautas visas Bēthovena, Mālera, Prokofjeva, Šostakoviča simfonijas, Mocarta, Berlioza, Verdi, Brāmsa, Tiščenko rekviēmi, Stravinska, Ditijē, Hences, Ščedrina, Gubaiduļinas, Kančeli, Karetņikova un daudzu citu skaņdarbi. Orķestris ar simfonisko programmu uzstājas Eiropā, Amerikā, Japānā, Austrālijā.

Programmā:

P. Čaikovskis „Romeo un Džuljeta” uvertīra-fantāzija
H. Berliozs „Romeo un Džuljeta” fragmenti no dramatiskās simfonijas (Introdukcija, Mīlas aina, Skerco, Romeo Kapuleti kapenēs)
P. Čaikovskis Simfonija № 4

Projekta galvenais partneris:

A/s "URALHIM", kā finansiālais atbalsts ļauj piedāvāt mūzikas cienītājiem unikālu iespēju Marijas teātra Simfoniskā orķestra Valērija Gergijeva vadībā nepārspējamo skanējumu par pieņemamu cenu.

Biļetes pārdošanā nonāks no 2012. gada 1. marta.