„PASAULES TAUTU ZIEMASSVĒTKI”

2012. gada 26. decembrī uz Latvijas Nacionālās operas skatuves Igora Moisejeva Krievijas valsts akadēmiskais tautas dejas ansamblis piedāvās unikālu projektu „Pasaules tautu Ziemassvētki”. Svētku priekšnesums norisināsies leģendārā kolektīva dibināšanas 75. gadadienas jubilejas turnejas ietvaros.

Igora Moisejeva Krievijas valsts akadēmiskā tautas dejas ansamblis ir pasaulē pirmais profesionālais horeogrāfijas kolektīvs, kā uzdevums ir pasaules tautu dejas folkloras reklamēšana un mākslinieciska interpretācija. Ansamblis dibināts 1937. gada 10. februārī un kopš tā laika tā koncetdarbība nav mitējusies. Kopš 1945. gada ansamblis ar triumfu uztsājies visā pasaulē, izraisot sajūsmu skatītājos. Igora Moisejeva neparastais talants un viņa dejotāju nepārspējamā meistarība daudzus gadus bija padomju mākslas vizītkarte. Ansamblis ir pirmais un vienīgais deju kolektīvs, kas uzstājies uz slavenākajām operas skatuvēm - Milānas „La Scala”, Parīzes operā, Ņujorkas Metropolitēnoperā un citur.

Programmā „Pasaules tautu Ziemassvētki” skatītājus sagaida ne tikai krāsains teatrāls šovs, bet arī unikāla iespēja redzēt dejotāju meistarību, kādai nav līdzsvērtīgas pasaulē.

Video