Jevģenija Vahtangova vārdā nosauktais Valsts akadēmiskais teātris

Pirmizrāde 2008 .gada 22.augustā

SIEVIEŠU KRASTS

Horeogrāfiska kompozīcija
pēc Marlēnas Dītrihas dziesmu motīviem

Horeogrāfe - inscenētāja: Anželika Holina
Scenogrāfija: Mariuss Jacovskis
Kostīmu mākslinieks: Juozas Statkevičus

Izrādē piedalās:
Lidija Veleževa, Marina Jesipenko, Oļegs Makarovs, Jevgeņija Kregžde, Viktors Dobronravovs, Vera Novikova, kā arī Vahtangova teātra jaunie aktieri un teātra trupā tikko uzņemtie B. Sčukina Teātra institūta V.V. Ivanova kursa jaunie absolventi

Vahtangova teātra repertuārā šāda veida izrādes iepriekš nav bijis. Izrādes pamatā vienmēr ir bijusi dramaturģija, domas galvenais izteiksmes veids vienmēr ir bijis vārds, bet mūzika bijusi tēlains papildinājums.

„Sieviešu krasts” ir spilgts muzikāli horeogrāfisks uzvedums, kas dejas un žestu valodā Marlēnas Dītrihas neatkārtojamā vokāla pavadībā stāsta par skaistu sieviešu dažādiem likteņiem. Izrādi iestudējusi slavenā lietuviešu baletmeistare Anželika Holina.

70 minūšu ilgajā izrādē skatītāju acu priekšā izskan 17 Marlēnas Dītrihas dziesmas, pazib 17 mirkļi un 17 mīlas ainas. Uzvedums norisinās vienā elpas vilcienā un tajā dejo vadošās aktrises - 70 minūšu ilgajā izrādē skatītāju acu priekšā izskan 17 Marlēnas Dītrihas dziesmas, pazib 17 mirkļi un 17 mīlas ainas. Uzvedums norisinās vienā elpas vilcienā un tajā dejo vadošās aktrises - Lidija Veleževa, Inna Alabina, Marina Jesipenko, Jevgeņija Kregžde un virkne jauno aktrišu no Sčukina Teātra institūta.un virkne jauno aktrišu no Sčukina Teātra institūta.

Skatītājus apbur mūzika, dejas emocionālais ritmiskais zīmējums, ko paspilgtina gaismu un kostīmu skaistums. Krāšņos tērpus izrādei darinājis pasaulē atzītais lietuviešu dizainers Juozas Statkevičus.

Izrādi „Sieviešu krasts” apmeklējis leģendārais modes dizainers, Francijas Tēlotājmākslas akadēmijas loceklis Pjērs Kardēns, kas atzinīgi novērtējis talantīgā horeogrāfa, kostīmu mākslinieka, scenārista un skaisto aktieru kopīgā darba augļus.

Cilvēka dzīve sastāv no mirkļiem, kurus nepieciešams sargāt. Apsveiciet savus tuviniekus Svētā Valentīna dienā, dāvinot neaizmirstamas mīlestības un skaistuma izjūtu!