«Krievijas koru mūzikas meistardarbi»

A.A. Jurlova Krievijas Valsts akadēmiskā kora kapelas koncerts

1919. gadā izveidotais slavenais koris ir viens no Krievijas vecākajiem un atzītākajiem muzikālajiem kolektīviem, kā augstais mākslinieciskais līmenis Krievijas kora mūziku izvirzījis uz pasaules skatuves.

Kolektīva galvenais darbības virziens vienmēr ir bijis krievu mūzika, un par daudzu slavenu skaņdarbu izpildījuma etalonu kļuvušas tieši Jurlova kapelas interpretācijas.
Kapela daudzkārt uzstājusies kopā ar Krievijas vadošajiem simfoniskajiem diriģentiem, tostarp J. Svetlanovu, G. Roždjestvenskiju, J. Temirkanovu, V. Fedosejevu, V. Gergijevu, J. Simonovu, P. Koganu, V. Aškenazi un citiem spīdošiem muzikantiem.

Slavenā kolektīva repertuārā ir simtiem skaņdarbu – Krievijas garīgā un tautas mūzika, kā arī krievu un Rietumu klasika. To vidū ir Mocarta, Bēthovena, Šūberta, Verdi, Čaikovska, Rahmaņinova, Šostakoviča, Prokofjeva, Sviridova, Stravinska un daudzu citu komponistu skaņdarbi. Jurlova kapela bieži dodas koncertturnejās, kā arī ierakstījusi vairāk nekā 20 kompaktdiskus, no kuriem seši saņēmuši starptautiskus apbalvojumus.

No 2004. gada kapelas mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents ir Krievijas nopelniem bagātais mākslas darbinieks Genādijs Dmitrjaks, kas ir viens no labākajiem kora diriģentiem Krievijā. G. Dmitrjakam piemīt skaista diriģēšanas tehnika, iedzimta muzikalitāte un augsta profesionalitāte.

Koncerta „Krievijas kora mūzikas meistardarbi” programmā skanēs garīgie skaņdarbi, klasiskā mūzika un tautas dziesmas.

Koncerts notiks 2011. gada 30. maijā
Doma baznīcā, plkst. 19.00.

 

Sadaļas