Izpildītāji

PARMAS KARALISKĀ TEĀTRA SOLISTI

20. decembrī Latvijas Nacionālajā operā notiks Parmas Karaliskā teātra orķestra solistu koncerts “Solisti del Teatro Regio di Parma” (Itālija).

Šis koncerts ir piektais kompānijas “ART Forte” projekts ciklā “Labākie pasaules orķestri”.

Koncerta programmā skanēs pazīstamas Ziemassvētku melodijas, Pjacollas tango, kā arī Nino Rotas un Ennio Morrikones mūzika no slavenām kinofilmām.

“Parma Opera Ensemble” sastāvā ir muziķi no Parmas Karaliskā teātra simfoniskā orķestra. Kolektīvs izpelnījies augstu atzinību ne tikai savā dzimtenē, bet arī ārvalstīs. Muziķi uzstājas dažādās kombinācijās - no trim līdz pilnam kamerorķestra sastāvam – un piedāvā skatītājiem plašu repertuāru, iekļaujot tajā gan klasiskā perioda mūziku, gan popūrijus no slavenām itāļu operām.

Kolektīvs piedalījies lielos starptautiskos projektos, starp kuriem ir 2001. gadā notikušais koncerts Parīzē Verdi festivāla oficiālajā atklāšanā un koncertu sērija Japānā – Tokijas koncertzālē “Kyoi Hall”, Tofuku budistu templī Kioto un Fukuoke koncertzālē “Ginko Hall” (šo priekšnesumu žurnāls “The Clarinet” atzinis par “gada koncertu”, bet uzstāšanās ieraksts bija nominēts “Grammy” balvai).

Parmas Karaliskā teātra solisti sadarbojas ar daudziem slaveniem solistiem: Carlo Bergonzi, Raina Kabaivanska, Michele Pertusi, Mariella Devia, Marco Berti, Roberto Aronica, Eva Mei, Désirée Rancatore, Vincenzo La Scola, Francesco Meli, Annick Massis, Giovanbattista Parodi.

Muziķu bagātīgā diskogrāfija izpelnījusies nozīmīgu nozares žurnālu atzinību. Izdevums “Stradivarius” orķestra albumu ar Verdi ārijām “Complete Chamber Songs” atzinis par “retumu, kas pelnījis vislielāko uzmanību”.

“Solisti del Teatro Regio di Parma”

Sergio Pellegrini
Michelangelo Mazza
Luigi Mazza
Pietro Scalvini
Massimo Tannoia
Ferruccio Francia
Mazzoli Filippo
Corrado Giuffredi
Massimiliano Denti
Danilo Marchello